grupa wsparcia

Dlaczego warto jechać z Łodzi do Warszawy na wydarzenia grupy Pozytywnie Doładowani ?

O tym dlaczego warto jechać z Łodzi do Warszawy na wydarzenia grupy Pozytywnie Doładowani Rafał pytał mnie jak też wiele osób z grupy nie raz, więc postanowiliśmy zrobić wpis na bloga.

Na grupę wsparcia Pozytywnie Doładowani zaczęłam chodzić na studiach z dosyć osobistych powodów. 

Poznałam tu wiele osób i byłam na naprawę wielu wydarzeniach.

Początki moich zmagań ze sobą były naprawdę ciężkie w samotności, chyba dwukrotnie jest nam trudniej z powodu stygmatyzacji choroby co prowadzi do jej pogłębienia, grupa nie raz pomogła mi w remisji i nawet mój lekarz wspominał nie raz żebym się jej mocno trzymała i tak też robię do dziś (minęło hu hu 5 lat 😀 ) , tak bardzo że dojeżdżam z innego miasta po skończeniu studiów. Dojeżdżam z Łodzi, planujemy w przyszłości zrobić też oczywiście wycieczkę która poprowadzę w Łodzi do czego wszystkich chętnych gorąco zapraszam.

Nie ma wymówek, że daleko czy brzydka pogoda!

Więc jak się zastanawiacie nad odległością albo pogodą albo po prostu jesteście na początku drogi sięgania po pomoc i po wsparcie osób z zewnątrz, to wierzcie że warto, ja samo to bardzo cenię i akceptacja choroby naprawdę pomaga ją zwalczać. 

W grupie siła.

To właśnie zamiatanie pod dywan  tworzy bariery, przy energii wielu ludzi po prostu można pokonać złe nastroje. Kiedy zmagamy się razem akceptując problem wnosi to naprawdę wiele wartości do życia. Wydaje mi się że depresja najmocniej izoluje i jeszcze bardziej odcina nas od pomocy, dlatego tak ważne jest po prostu wspieranie się w tych trudnych sytuacjach i teraz też czasach. 

W grupie pozytywnie doładowani ważna jest rodzinna atmosfera.

Czasy kiedy mogliśmy trudne chwile spędzić z bliskimi się zmieniają, aktualnie wszyscy za czymś gonimy, więc bardzo cenię takie dobre i fajne kontakty z ludźmi w grupie pozytywnie doładowani.

Trzymajcie się, spokojnego dzionka, nie zapomnijcie zrobić dla siebie dzisiaj coś dobrego.

Pozdrowienia 🙂